poniedziałek, 20 lipca 2015

WZRASTAJĄC WŚRÓD ZWIERZĄT

Jak daleko nie sięgnę pamięcią , zwierzęta były częścią naszego życia. Jako dziecko , podczas wakacji u babci i dziadka , uwielbiałam bawić się z kotami i psem, w naszym domu też dość wcześnie pojawił się pies.Kiedy mieszkałam we Wrocławiu przygarnęłam kolejne dwa ze schroniska.Teraz kiedy założyłam własną rodzinę również towarzyszą mi psy , ale nie tylko...Mamy także kury, a niedługo przed naszym wyjazdem do Polski, mąż kupił kaczki.Natalka stałą się więc  mamą dla 6 małych kaczuszek. Odwiedzają nas też po sąsiedzku 2 kociaki.Cieszy mnie ten zwierzyniec, szczególnie ze względu na Natalkę. Uczy się nie tylko jak postępować z różnymi zwierzętami,ale także szacunku dla każdego stworzenia.

Było jej trochę przykro opuszczać tą całą ferajnę, ale na pocieszenie może zajmować się młodymi kociętami u mojej babci.  Łatka , tak nazywa się kotka, jest bardzo troskliwą mamą. Nie oddala się od swych dzieci dalej niż na kilka metrów, jest ciągle czujna i obserwuje całe otoczenie. Jeśli w pobliżu bramki zobaczy jakiegoś innego kota , czy psa, natychmiast  je przegania.Na szczęście nam pozwala bawić się z kociętami do woli i sama z przyjemnością się do nas łasi. A to już my w Polsce

:-)

17 komentarzy:

 1. moje lato z dzieciństwa to również otaczający zwierzyniec i cieszę się, że Młody ma to na co dzień...
  kury sąsiada, kaczki, kozy skubiące nasze jabłonki ...
  takie inne swojskie, wrażliwsze spojrzenie wokół ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kaczki w basenie przeurocze , jaki pomysł :) I u nas zwierzęta są nieodłączną częścią naszego domostwa :) Uczą się także obowiązków i systematyczności dzięki nim :) Okazywania uczuć ... Ściski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okazywania uczuć i w pewnym sensie jakiejś odpowiedzialnosci....

   Usuń
 3. Niezły zwierzyniec! Kaczuszki z tak bliska oglądam pierwszy raz, są przeurocze. Dla dziecka wzrastanie w towarzystwie zwierząt, bezcenne! Super, że Twoja córcia tak ma!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to takie plusy mieszkania w niewielkiej miejscowości i posiadania domku z ogródkiem....

   Usuń
 4. Kaczorki przecudne słodziaki. Ja też kocham zwierzęta. Myślę tylko, że takie kotki nierasowe powinno się sterylizować, bo jest dużo biedaków do przygarnięcia i nie ma sensu pozwalać na rozmnażanie się tym bardziej, że kotka potrafi mieć 2 mioty w roku, a kociakom znaleźć dobry dom to prawdziwa sztuka. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też jestem za sterylizacją, bez względu na rasę ....Łatka -kotka na zdjęciu- właśnie niedługo idzie na taki zabieg..

   Usuń
 5. My również uwielbiamy zwierzęta! Ani my z mężem, ani nasza Łucja nie wyobrażamy sobie już życia bez naszego psa. Gdziekolwiek spotka jakieś stworzenia, od razu chce głaskać, przytulać i karmić. Uczymy ją, że do obcych zwierzątek nie wolno podchodzić. Teraz kiedy nie chce jeść, to mówię jej, że ta łyżeczka za mamusię itd., a ona zawsze, a teraz za obce pieski! :D Zwierzęta uczą empatii i wrażliwości. Super, że Wy tyle ich macie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna ta Wasza zwierzęca rodzinka, wstyd się przyznać ale nigdy nie widziałam małej kaczuszki :) Kociaki też super i każdy do miziania i przytulana :))) Zgadzam się z Tobą, że dzieci mając zwierzaki w domu uczą się szacunku do nich i są bardziej wrażliwe na ich krzywdę.
  Uściski i przytulcie te słodziaki ode mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie słodziaki, zwierzaczki to fajna sprawa potwierdzam, my też mamy trochę tego inwentarza;)
  Udanego wypoczynku w Polsce!
  Ściskam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniały zwierzyniec :) Fajnie, że Twoja córcia dorasta w towarzystwie zwierząt. Śliczne macie te kaczuszki, a kociaczki są przekochane :)
  Pozdrawiam i wspaniałego pobytu w kraju!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ fajna menażeria :)) Kaczusie urocze :)
  Córcia fajnie spędza czas i uczy się opiekuńczości w stosunku do istot mniejszych :) Cudny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 10. super ferajna, sup[er zdjecia. dobrej zabawy w PL

  OdpowiedzUsuń